Vrijheidslezingen 2017-2018

Op het Calvijn College zijn we gewend verbinding te maken met onze omgeving, onder andere door ons programma Next. We halen de buitenwereld de school binnen en andersom. Dit doen we om het perspectief van onze leerlingen én van buitenstaanders te verbreden. Leerlingen ontdekken waar hun interesses en talenten liggen, en kunnen zich nog beter op hun toekomst oriënteren. Er ontstaat verbinding tussen verschillende groepen mensen, wat wederzijds begrip en respect bevordert.

In deze gedachte zijn het Calvijn College en de Balie een samenwerking gestart. Niemand minder dan de sprekers van de Vrijheidslezing gaan, naast met het publiek van de Balie, ook in gesprek met leerlingen van het Calvijn College. De Vrijheidslezers zijn mensen uit alle windstreken die zich op verschillende manieren inzetten voor vrijheid. Allemaal op eigen, even inspirerende wijze.

Vorige week trapten we af met de eerste Vrijheidslezing van dit schooljaar. Leerlingen uit de leerlingenraad gingen in gesprek met Joost Lagendijk, oud-politicus en journalist. Thema deze middag was persvrijheid, want hoe kan het dat je op zoveel plekken ter wereld niet kan schrijven wat je wil, omdat dat gevolgen heeft voor je veiligheid?

Op 11 december zal de tweede Vrijheidslezing van dit jaar plaatsvinden. Een derdeklas zal dan in gesprek gaan met Anabel Hernandez, een journaliste die schrijft over de drugsoorlog in Mexico en daardoor haar leven niet zeker is. We zijn erg benieuwd naar het gesprek wat volgende week maandag gevoerd gaat worden en kunnen niet wachten om de vragen van onze leerlingen te horen!